Cenevre Uçak Bileti

Avrupa’yı adım adım dolaşmanın en kolay yolu biletmi sistemini kullanmaktan geçiyor, Cenevre’de geçireceğiniz muhteşem günlerin aracısı olan biletmi sayesinde tatilinizi daha güzel geçirebilirsiniz.

Cenevre Hakkında Genel BilgiCENEVRE

İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan Suisse Romande bölgesinin en büyük şehridir. Aynı ada sahip Cenevre kantonunun da başkentidir. Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıkışında konumlanmıştır. Cenevre bir küresel şehir niteliği arz etmektedir. ve İsviçre’nin en kozmopolit şehri olan Cenevre’de halkın %44.3’unu yabancılar oluşturmaktadır. Şehir bir küresel finansal merkezdir. Cenevre CERN yüksek enerji fiziği laboratuvarına, Birleşmiş Milletler ‘in Avrupa’daki merkezine ve bu kuruluşun birçok alt kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin merkezi buradadır. Cenevre dünyada bulunan diğer uluslararası kurumların çoğuna merkezlik yapmaktadır.

Cenevre’nin Tarihçesi

Cenevre hakkında ilk yazılı belge bu yerleşkenin Roma İmparatorluğu tarafından sınırlarını Galler ırkından olan Helveti kabilesine karşı korumak için sınır kalesi olarak kurulması hakkındadır. Romalılar bu yerleşkeyi MÖ 120’de ellerine geçirmişlerdi. 443’te güneye inen Germen kavimlerden olan Burgundililer bu Roma kalesini ellerine geçirdiler ve 534’te ise bu kale Franklar eline geçti. 888’de bu yerleşke yeni kurulan Burgundi Krallığı’nın bir parçası oldu. 1033’de Alman Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu tarafından fethedildi.

Cenevre’de Görülecek Yerler

St.Pierre Katedrali’ne gidip şehrin eski yapılarından birinin ihtişamına şahit olmak da, sevdiklerinizle Cenevre Gölü’nün kıyısında oturmak da sizin elinizde…Leman Gölü’nün eşsiz manzarasını fırsata çevirerek, göl etrafında kurulan lüks ve sakin yaşamın adresi olan Cenevre, yılın her dönemi karla kaplı Mont Blanc dağının heybetli görüntüsüyle tam bir kartpostalı andırıyor. Gürültüden uzak, sürprizsiz ve sakin hayatıyla bilinen şehir için akla ilk gelen kelime huzur. Nüfusunun yarısını yabancıların oluşturduğu açık görüşlü yaklaşımı ile herkese kucak açan Cenevre sanat galerileri, onlarca müzesi ve kültürel etkinlikleriyle de çeşitliliğini gösteriyor. Şehrin sembolü haline gelen Jet d’Eau’yu birçok köşeden görebilirsiniz. Ariana Parkı ve park içerisinde yer alan Palais des Nations, Musée d’Art Moderne, Musée Rath, MAMCO (Musée d’Art Moderne et Contemporain), Parc des Eaux Vives ve Paroisse de Saint-Pierre-Fusterie Katedrali Cenevre’de mutlaka görülmesi gereken adresler. Saat yapımının süper starı Cenevre’de Horloge Fleurie’yi (Çiçek Saati) görmeyi unutmayın.

Cenevre Havaalanı Bilgileri

Eski adıyla Cointrin havaalanı İsviçre’nin en kalabalık 2.şehrinin uluslararası havaalanıdır. Günümüzde Cenevre Havaalanı olarak anılmaktadır. Merkeze uzaklığı 14 kilometredir.