Türkiye, dünyada önemli bir konuma sahip olmasından dolayı havayolları ve havayolu şirketleri büyük önem taşıyor. Hava yolu taşımacılığında büyük girişimlerin gerçekleştiği ülkemizde her gün birçok uçuş sağlanıyor. Yolcu trafiği en çok artan havalimanı seçilen Atatürk Havalimanı, birçok kişiye ev sahipliği yapıyor. İşinizde, tatilinizde, gezilerinizde zaman tasarrufu sağlayan hava ulaşımını sizler için daha da kolay hale getirmek ve en uygun biletleri almanızı sağlamak için Biletmi her zaman yanınızda!


turk-havayollari-logo

Türk Hava Yolları

1947 yılının 12 Şubat’ında Ankara-İstanbul-Atina olarak ilk yurtdışı seferini gerçekleştiren Türk Hava Yolları, 1955’te bugünkü adına kavuştu. Türkiye’nin en çok tercih edilen hava yolu ünvanına sahip Türk Hava Yolları, yıllardır büyüyor ve büyümeye de devam edecek. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere günde birçok bilet satışı gerçekleştiren Türk Hava Yolları, yolcularına “feel like a star” sloganıyla hizmet veriyor.


anadolujet-logoAnadolu Jet

Türk Hava Yolları’nın yeni bir iş modeli olarak yapılandırdığı Anadolu Jet, 2008 tarihinde kurulmuştur. Türk Hava Yolları yolcularına sunulan imkanların sadeleştirilmesiyle uygun fiyatlı uçak biletleri olanağı sağlayan Anadolu Jet, Anadolu şehirlerine hizmek vermektedir. Yurtiçi seferlerini sıklaştırarak yolcularına zaman tasarrufu sağlayan Anadolu Jet 4 Eylül 2008’den itibaren de yurtdışı seferlerine açılmıştır.


atlasglobal-logo  AtlasGlobal

2001 tarihinde Öger Holding A.Ş tarafından kurulmuştur. İç ve dış hatlarda tarifesiz seferlerle yolcu ve yük taşımacılığı yapmak üzere ruhsatlandırılan Atlasglobal, birçok şehre uçuşlar düzenlemektedir. Son yıllarda büyüme kararı alan Atlas Global, sefer sayısını %75-%80’e çıkarma kararı almıştır.


pegasus-logo  Pegasus

Uçmanın herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, 1990 yılında İstanbul’da kuruldu. Uygun bilet fiyatlarıyla uçuşları cazip hale getiren Pegasus’ta yurtiçi ve yurtdışı birçok bilet seçeneğine ulaşmanız mümkün. 2012 yılında Official Airline Guide (OAG) raporunda Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu” olarak gösterilmiştir.


Sunexpress-LogoSunExpress

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalya’da kurulan SunExpress, ilk uçusunu 1990 yılında yapmıştır. Sunexpress aynı zamanda kablosuz bağlantı ile ilk eğlence sistemini sunan havayolu olma özelliğine sahip. Yurtiçi ve yurtdışı biletlerinizi SunExpress’le uygun fiyatlara alabilirsiniz.


onur-air-logo  OnurAir

İlk uçuşunu Kıbrıs Ercan Havaalanı’ndan 1992’de gerçekleştiren Onuair, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere birçok şehirlere uçuş imkanı sağlıyor. Büyümeye devam eden Onur Air, filosundaki uçak sayısını 2002 yılında 14’e, takip eden yıllarda ise sırasıyla; 20, 24 ve 28’e çıkartmıştır.


borajet-logo  Borajet

Türkiye’de dolmuş uçak taşımacılığını yapan ilk havayolu şirketi olan Borajet, 2010 tarihinden itibaren yolcularına hizmet veriyor. Borajet; Türkiye, Yunanistan, Fransa, Lübnan ve KKTC uçuşlarını gerçekleştiriyor.