İstanbul Amsterdam arasında uçak ile seyahat etmek çok kolay. İstanbul havalimanından uçağa binerek Amsterdam havalimanına giderek ulaşımınızı uçak ile sağlamış olursunuz. İstanbul Amsterdam uçak bileti, yukarıdaki arama kutusundan sorgulayarak sizin için ucuz uçak biletini görüntüleyebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul Amsterdam uçak bileti fiyatları için size Biletmi olarak yardımcı oluyoruz. Size en uygun olan İstanbul Amsterdam uçuş saatlerini listeleyerek, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Uçak bileti alırken gerekli adımları doldurarak en uygun olabilecek uçak biletini satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Amsterdam uçak biletleri, toplamda 4 adımda satın alınmaktadır. Bu 4 adımı eksiksiz tamamladığınızda uçak biletiniz tamamlanmış olup gönül rahatlığıyla seyahat etmenize imkan sağlar.

İstanbul Uçak Bileti

Biletmi sistemini kullanarak uygun fiyatlı İstanbul uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Hem kriterlerinize en uygun bileti bulup hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz. İstanbul’un güzelliklerinin tadını çıkartmak için uygun fiyatlı İstanbul biletinizi sorgulatabilirsiniz.

istanbulİstanbul Genel Bilgi

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık şehridir.Avrupa’da ve Asya’da bölümleri olan İstanbul, tarih boyunca çok farklı adlar almıştır: Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol gibi. Çok farklı etnik grupları bünyesinde bulunduran İstanbul, konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli şehri olma özelliği taşır. Limanları, iki kıta arasında bulunması, yüzeysel özellikleri, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yükünü omuzlarında bulunduran İstanbul, en fazla göç alan şehirdir. Geçiş iklim özelliklerinin görüldüğü İstanbul’da hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensizdir.

İstanbul Tarihi

“Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” Napolyon Bonapart

Kentsel tarihi yaklaşık olarak 3000 yıl olan İstanbul, çok köklü bir dünya kentidir. Çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul’da çok çeşitli ırk, mezhep, dil yapıları bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu başkentliği yapmış olan İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilince 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur. İstanbul’un fethi dünya açısından büyük önem taşır. Bunun sebebi de Orta Çağ’ın sonunu simgelemesidir. 1.Dünya Savaşı sonunda itilaf devletlerince işgal edilen İstanbul, 1923 yılında tekrar Türklerin oldu.

İstanbul Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır. Surları ile dillere destan olan İstanbul’da her uygarlığın izine rastlayabilirsiniz. Saraylar, kuleler, meydanlar, müzeler oldukça fazla olduğu gibi damağınızı şenlendirecek lokantalar da çok çeşitlidir. Görkemli Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Galata Kulesi’nden İstanbul’u izleyebilirsiniz. Taksim Meydanı’nda dolaşabilir, Topkapı Sarayı’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Bilgileri

Yolcu trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunur. Atatürk Havalimanı’ndan birçok yere aktarmasız uçabilirsiniz. Metro ve otoyol hatlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz Atatürk Havalimanı, ilk havalimanı olma özelliği taşır. İstanbul’un ikinci havalimanı ise Pendik’te  bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunurken Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya yakasında bulunur. Türkiye’deki havaalanı istatistiklerine göre yolcu trafiği bakımından üçüncü havaalanıdır.

 

Amsterdam Uçak Bileti

Avrupa’nın en gözde şehirlerinden birinde Amsterdam’da huzuru bulmak ve şehrin tarihi dokusunun büyüsüne kapılmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey biletmi sistemini kullanarak biletinizi almak ve Avrupa’nın tadını çıkarmak sizin elinizde…

Amsterdam Hakkında Genel Bilgiamsterdam

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Ancak ülke hükümetin ve meclisin bulunduğu Lahey’den yönetilir. 12. yüzyılda Amstel ırmağının kıyısında bir balıkçı köyü olarak kurulan Amsterdam, bugün Hollanda’nın kişi sayısı bakımından en büyük, kültürel ve parasal yönden de en önemli kentidir. Kentte 2005 sayımına göre 742.209 kişi yaşasa da, bu sayı çevresiyle birlikte 1,5 milyonu bulur. Özellikle, Amsterdam’da bulunan Dam Meydanı çok ünlüdür ve dünyanın birçok yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Amsterdam’ın Tarihi

Amsterdam 14. yüzyıldan itibaren ticaret sayesinde gelişmeye ve büyümeye başladı. 16. yüzyıldan itibaren Hollanda’da İspanyol İmparatorluğu’na karşı isyanlar baş göstermeye başladı. Sonraları iyice kızışan ayaklanmalar, Seksen Yıl Savaşları olarak da bilinen Hollanda İsyanına (1568-1648) dönüştü. 1578’de Amsterdam’ın da ayaklanmalara dahil olmasıyla birlikte, buradaki tüm Katolik kiliseler Protestan hale getirildi.

Amsterdam, çoğunlukla 17. yüzyıldan kalma yapılarıyla, Avrupa’daki en köklü kent dokularından birini barındırır. Kentin eski bölümü iç içe geçmiş ay biçimindeki kanallardan oluşur. Bu kanalların iki yakasındaki tarihî evlerin bir bölümü bugün ev, geri kalanı ise, kamu ya da özel işyeri olarak kullanılır.

Amsterdam’da Görülecek Yerler

Amsterdam, Avrupa’nın merkezi şehirlerinden biri olmanın avantajıyla geçmişten günümüze kiliselerle ve görülecek yerlerle bezenmiştir. Beginjhof müzesi ve kilisesi önemli yerlerdendir. Doğa yürüyüşü için çok önemli kabul edilen Jordaan insanların ilgisini cezbetmektedir. Vondelpark’da bu yerlerin başında gelir. Sanatsal faaliyetlerin sonuna kadar yaşandığı Dam Meydanında tiyatro ve diğer sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. İnsanların rahat tatil yapabilmesi için uygun ortamların bulunduğu Amsterdam’da uygun fiyatlara otel bulmak ise hiç zor değildir. Avrupa’nın doğal tatil köyüne sahip olan Amsterdam özellikle gençleri bu bölgeye çekmektedir. Uygun şartlarda yaşamak için Avrupa’nın dört bir tarafından Amsterdam’a akın eden insanlar bu bölgede yaşamaya başlamıştır.

Amsterdam Hava Alanı Bilgileri

Amsterdam Schiphol Havalimanı Amsterdam’ın merkezine 17 kilometre uzaklıktadır. Dünya’nın en büyük Havalimanlarından biridir. Yapımı için 320 milyon Euro harcanmıştır.