İstanbul Atina arasında uçak ile seyahat etmek çok kolay. İstanbul havalimanından uçağa binerek Atina havalimanına giderek ulaşımınızı uçak ile sağlamış olursunuz. İstanbul Atina uçak bileti, yukarıdaki arama kutusundan sorgulayarak sizin için ucuz uçak biletini görüntüleyebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul Atina uçak bileti fiyatları için size Biletmi olarak yardımcı oluyoruz. Size en uygun olan İstanbul Atina uçuş saatlerini listeleyerek, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Uçak bileti alırken gerekli adımları doldurarak en uygun olabilecek uçak biletini satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Atina uçak biletleri, toplamda 4 adımda satın alınmaktadır. Bu 4 adımı eksiksiz tamamladığınızda uçak biletiniz tamamlanmış olup gönül rahatlığıyla seyahat etmenize imkan sağlar.

İstanbul Uçak Bileti

Biletmi sistemini kullanarak uygun fiyatlı İstanbul uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Hem kriterlerinize en uygun bileti bulup hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz. İstanbul’un güzelliklerinin tadını çıkartmak için uygun fiyatlı İstanbul biletinizi sorgulatabilirsiniz.

istanbulİstanbul Genel Bilgi

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık şehridir.Avrupa’da ve Asya’da bölümleri olan İstanbul, tarih boyunca çok farklı adlar almıştır: Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol gibi. Çok farklı etnik grupları bünyesinde bulunduran İstanbul, konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli şehri olma özelliği taşır. Limanları, iki kıta arasında bulunması, yüzeysel özellikleri, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yükünü omuzlarında bulunduran İstanbul, en fazla göç alan şehirdir. Geçiş iklim özelliklerinin görüldüğü İstanbul’da hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensizdir.

İstanbul Tarihi

“Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” Napolyon Bonapart

Kentsel tarihi yaklaşık olarak 3000 yıl olan İstanbul, çok köklü bir dünya kentidir. Çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul’da çok çeşitli ırk, mezhep, dil yapıları bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu başkentliği yapmış olan İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilince 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur. İstanbul’un fethi dünya açısından büyük önem taşır. Bunun sebebi de Orta Çağ’ın sonunu simgelemesidir. 1.Dünya Savaşı sonunda itilaf devletlerince işgal edilen İstanbul, 1923 yılında tekrar Türklerin oldu.

İstanbul Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır. Surları ile dillere destan olan İstanbul’da her uygarlığın izine rastlayabilirsiniz. Saraylar, kuleler, meydanlar, müzeler oldukça fazla olduğu gibi damağınızı şenlendirecek lokantalar da çok çeşitlidir. Görkemli Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Galata Kulesi’nden İstanbul’u izleyebilirsiniz. Taksim Meydanı’nda dolaşabilir, Topkapı Sarayı’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Bilgileri

Yolcu trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunur. Atatürk Havalimanı’ndan birçok yere aktarmasız uçabilirsiniz. Metro ve otoyol hatlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz Atatürk Havalimanı, ilk havalimanı olma özelliği taşır. İstanbul’un ikinci havalimanı ise Pendik’te  bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunurken Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya yakasında bulunur. Türkiye’deki havaalanı istatistiklerine göre yolcu trafiği bakımından üçüncü havaalanıdır.

 

Atina Uçak Bileti

Komşunun serin sularında ferahlamak, eşsiz sahillerde yürümek ve huzurlu gecelerde denizin kıyısında müzik eşliğinde tatilinizi geçirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey biletmi sistemini kullanarak uçak biletinizi almak ve gezinizin tadını çıkarmak…

Atina Hakkında Genel Bilgiatina

Atina Yunanistan’ın en büyük şehridir. Antik Yunan’da medeniyetin merkezi olan Atina günümüzde özellikle tarih sevdalıları için eşsiz yerlerin başında gelir. Kozmopolit ve modern bir şehir olan Atina, antik çağlarda da önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. İsmi, koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan gelmektedir. 1896 ve 2004 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Kentin yüzölçümü 39 km², metropoliten alanın yüzölçümü ise 427 km²’dir. Özellikle yaz aylarında insanları Atina sokakların turlarken görmek en doğal karşılanan durumların başında gelir. Şehrin tarihi dokusu ve görselliği, sokakların mazisi insanları bu şehre çekmektedir.

Atina’nın Tarihçesi

Atina Neolitik Çağdan bu yana bir yerleşim alanıdır. En eski yapıların tarihi Son Tunç Çağına değin uzanır. O dönemde, kale işlevi gören Akropolis’in doruğuna kiklop (büyük boyutlu) taşlardan örülmüş dev bir duvar çevreliyordu. Duvarlarının sağlamlığından ya da coğrafi konumundan dolayı Atina, Son Tunç ve İlk Demir çağlarının karışık dönemlerini büyük yıkıma uğramadan atlattı. Ele geçen çanak çömlek üsluplarından Atina’daki uygarlığın kesintiye uğramadan geliştiği anlaşılmaktadır. Yunan mitolojisinin oluşma sebeplerinden olan Atina medeniyetin ortaya çıkma ve gelişme sebeplerinin başında gelir. Tarih boyunca pek çok savaşa tanıklık edip pek çok kez yıkıma uğramış olmasına rağmen günümüze ulaşan tarihi yerleriyle insanların beklentilerini sonuna kadar karşılamaktadır.

Atina’da Görülecek Yerler

Yedi tepe ve görkemli dağlarla sarılmış olan Atina’nın modern görüntüsünü biraz aralayıp, arkasında 3000 yıllık tarihiyle Batı Uygarlığının ilk izlerini görmek, demokrasi fikrinin tohumlarının atıldığı meydanlarda dolaşmak ve düşünsel dünyamızı yeniden şekillendiren filozofların şehrinde olmak, başlı başına bir ayrıcalık. Bir zamanlar hem pazar yeri hem de toplanma, konuşma, tartışma merkezi olarak Aristo ve Platon gibi büyük dâhileri ağırlamış olan Agora, günlük hayatın kalbi noktasındaymış sizde bu ayrıcalığa sahip olmak istiyorsanız Atina’yı ziyaret etmeniz gerekiyor. Athena, Nike, Parthenon tapınakları ve daha birçok önemli yapıtıyla, sırf Yunanistan’ın değil, dünyanın harikalarından biri Akropolis. “Yüksek şehir” anlamına gelen Akropolis’in kalabalığı arasında birden etrafınızı üzüm salkımları sararsa hiç şaşırmayın. Buranın yerlisi onlar. Tanrıların mesken tuttuğu Zeus tapınağını görmeden Atina’dan ayrılmak kendinize yapabileceğiniz en büyük kötülük olacaktır.

Atina Hava Alanı Bilgileri

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı, başkent Atina’da bulunan ve en büyük kapasiteye sahip havalimanıdır. Avrupa’nın en işlek havalimanlarından biridir. Atina merkeze 13 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım kolaydır servislerle ve özel araçlarla merkeze gitme olanağı vardır.