İstanbul Barselona arasında uçak ile seyahat etmek çok kolay. İstanbul havalimanından uçağa binerek Barselona havalimanına giderek ulaşımınızı uçak ile sağlamış olursunuz. İstanbul Barselona uçak bileti, yukarıdaki arama kutusundan sorgulayarak sizin için ucuz uçak biletini görüntüleyebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul Barselona uçak bileti fiyatları için size Biletmi olarak yardımcı oluyoruz. Size en uygun olan İstanbul Barselona uçuş saatlerini listeleyerek, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Uçak bileti alırken gerekli adımları doldurarak en uygun olabilecek uçak biletini satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Barselona uçak biletleri, toplamda 4 adımda satın alınmaktadır. Bu 4 adımı eksiksiz tamamladığınızda uçak biletiniz tamamlanmış olup gönül rahatlığıyla seyahat etmenize imkan sağlar.

İstanbul Uçak Bileti

Biletmi sistemini kullanarak uygun fiyatlı İstanbul uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Hem kriterlerinize en uygun bileti bulup hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz. İstanbul’un güzelliklerinin tadını çıkartmak için uygun fiyatlı İstanbul biletinizi sorgulatabilirsiniz.

istanbulİstanbul Genel Bilgi

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık şehridir.Avrupa’da ve Asya’da bölümleri olan İstanbul, tarih boyunca çok farklı adlar almıştır: Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol gibi. Çok farklı etnik grupları bünyesinde bulunduran İstanbul, konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli şehri olma özelliği taşır. Limanları, iki kıta arasında bulunması, yüzeysel özellikleri, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yükünü omuzlarında bulunduran İstanbul, en fazla göç alan şehirdir. Geçiş iklim özelliklerinin görüldüğü İstanbul’da hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensizdir.

İstanbul Tarihi

“Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” Napolyon Bonapart

Kentsel tarihi yaklaşık olarak 3000 yıl olan İstanbul, çok köklü bir dünya kentidir. Çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul’da çok çeşitli ırk, mezhep, dil yapıları bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu başkentliği yapmış olan İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilince 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur. İstanbul’un fethi dünya açısından büyük önem taşır. Bunun sebebi de Orta Çağ’ın sonunu simgelemesidir. 1.Dünya Savaşı sonunda itilaf devletlerince işgal edilen İstanbul, 1923 yılında tekrar Türklerin oldu.

İstanbul Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır. Surları ile dillere destan olan İstanbul’da her uygarlığın izine rastlayabilirsiniz. Saraylar, kuleler, meydanlar, müzeler oldukça fazla olduğu gibi damağınızı şenlendirecek lokantalar da çok çeşitlidir. Görkemli Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Galata Kulesi’nden İstanbul’u izleyebilirsiniz. Taksim Meydanı’nda dolaşabilir, Topkapı Sarayı’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Bilgileri

Yolcu trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunur. Atatürk Havalimanı’ndan birçok yere aktarmasız uçabilirsiniz. Metro ve otoyol hatlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz Atatürk Havalimanı, ilk havalimanı olma özelliği taşır. İstanbul’un ikinci havalimanı ise Pendik’te  bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunurken Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya yakasında bulunur. Türkiye’deki havaalanı istatistiklerine göre yolcu trafiği bakımından üçüncü havaalanıdır.

 

Barcelona Uçak Bileti

Woody Allen’ın anlatımıyla mükemmelleştirdiği Vicky Christina Barcelona filmine konu olan, huzurun ve tarihin merkezine yolculuk yapmak istiyorsanız biletmi sistemini kullanarak Barcelona uçağında kendinize yer ayırabilir ve tatilinizi huzur içinde geçirebilirsiniz.

Barcelona Hakkında Genel Bilgibarcelona

Barcelona İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesinin merkezi ili olmasının yanında İspanya’nın en kalabalık 2. Şehri olma özelliğine sahiptir. Günümüzde futbol takımıyla ön plana çıksa da İspanya tarihi açısından önemli dönüm noktalarından birine sahiptir. Yakın zamanda yapılması planlanan referandumla bağımsız bir devlet olma şansına erişecek olan Katalonya’nın başkenti olmaya en yakın olan yerdir. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle ün yapan Barselona’nın, Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış, 1900’lerden kalma ızgara planlı modern bölümü ilgi çekmektedir. Yaygın dil Katalancadır. 1992 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmıştır. Avrupa Birliği sınırları içindeki altıncı büyük metropoliten alandır.

Barcelona’nın Tarihçesi

Barcelona söylentiye göre MÖ 3. yy’ da Kartacalılar tarafından eski bir İberya kenti üzerine kurulmuştur. Kentin adı da bir olasılıkla Kartaca’nın ünlü yönetici ailesi Barkaslardan kaynaklanır. MÖ 218’de Romalılar tarafından fethedildi ve MÖ I. yy’da sömürge statüsü aldı. Kent Roma döneminde Colonia Faventia Julia Augusta Pia Barcino adını almış, Magriplilerce de Barcaluna olarak adlandırılmıştır. 415’te Vizigotların işgal ettiği kent, 717 dolaylarında Arapların eline geçti. 801’de Karolenj Hanedanı’ndan I. Louis (Dindar Louis) kenti Araplardan alarak kendi topraklarına kattı. Barselona kontları bu dönemde özerkleştiler ve 10.-11. yüzyıllarda Katalonya’nın geri kalan bölgelerini de denetimleri altına aldılar. 1137’de Katalonya ve Aragon’un birleşmesiyle kentte ticaretle uğraşan varlıklı sınıfların siyasi gücü arttı. Kısa sürede Barselona, Akdeniz ticaretinde Cenova ve Venedik’le boy ölçüşür hale geldi. Zamanla iç karışıklıkların artmasıyla şehirde istikrar bozulsa da 1809 yılından 1813 yılına kadar Napolyon’un egemenliğinde kalmasından sonra hızla sanayileşmeye başlamıştır. İspanya iç savaşında yıkılan şehir kendini çok çabuk toplamış ve sanayileşmiştir.

Barcelona’da Görülecek Yerler

Günümüzde futbol kulübüyle anılan Barcelona’da Camp Nou stadyumunun kesinlikle görülmesi gerekir. Binlerce insanın akın ettiği bu mabet insanların ilgisini özellikle cezbeden yerlerin başında gelmektedir. Özellikle Sagrada Familia, Park Güell, Casa Mila gibi dünyaca ünlü yapılarda imzası bulunan Mimar Gaudi’nin eserlerini yerinde görmek ayrı bir keyif. Gezilecek yerler dışında Barselona deniz tatili için de tercih edilen bir yer. Montjuic Tepesi’nde yer alan bu yer bir açık hava müzesi. 1929 Evrensel Sergisi’nde İspanya’nın mimari zenginliğini yansıtmak amacıyla yapılmış Poble Espanyol (İspanyol Köyü), ülkedeki ünlü binaların ve caddelerin küçük ölçekli replikalarıyla oluşturulmuş. Özellikle fotoğraf çekimi için oldukça güzel bir yerlerdendir.

Barcelona Hava Alanı Bilgileri

Barcelona uluslararası havalimanı Avrupa’nın aktif havalimanlarından biridir. El Prat olarak da bilinir. Şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta olması tatilciler için güzeldir. Servislerle ve özel araçlarla merkeze ulaşmak mümkündür.