İstanbul Catania arasında uçak ile seyahat etmek çok kolay. İstanbul havalimanından uçağa binerek Catania havalimanına giderek ulaşımınızı uçak ile sağlamış olursunuz. İstanbul Catania uçak bileti, yukarıdaki arama kutusundan sorgulayarak sizin için ucuz uçak biletini görüntüleyebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul Catania uçak bileti fiyatları için size Biletmi olarak yardımcı oluyoruz. Size en uygun olan İstanbul Catania uçuş saatlerini listeleyerek, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Uçak bileti alırken gerekli adımları doldurarak en uygun olabilecek uçak biletini satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Catania uçak biletleri, toplamda 4 adımda satın alınmaktadır. Bu 4 adımı eksiksiz tamamladığınızda uçak biletiniz tamamlanmış olup gönül rahatlığıyla seyahat etmenize imkan sağlar.

İstanbul Uçak Bileti

Biletmi sistemini kullanarak uygun fiyatlı İstanbul uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Hem kriterlerinize en uygun bileti bulup hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz. İstanbul’un güzelliklerinin tadını çıkartmak için uygun fiyatlı İstanbul biletinizi sorgulatabilirsiniz.

istanbulİstanbul Genel Bilgi

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık şehridir.Avrupa’da ve Asya’da bölümleri olan İstanbul, tarih boyunca çok farklı adlar almıştır: Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol gibi. Çok farklı etnik grupları bünyesinde bulunduran İstanbul, konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli şehri olma özelliği taşır. Limanları, iki kıta arasında bulunması, yüzeysel özellikleri, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yükünü omuzlarında bulunduran İstanbul, en fazla göç alan şehirdir. Geçiş iklim özelliklerinin görüldüğü İstanbul’da hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensizdir.

İstanbul Tarihi

“Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” Napolyon Bonapart

Kentsel tarihi yaklaşık olarak 3000 yıl olan İstanbul, çok köklü bir dünya kentidir. Çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul’da çok çeşitli ırk, mezhep, dil yapıları bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu başkentliği yapmış olan İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilince 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur. İstanbul’un fethi dünya açısından büyük önem taşır. Bunun sebebi de Orta Çağ’ın sonunu simgelemesidir. 1.Dünya Savaşı sonunda itilaf devletlerince işgal edilen İstanbul, 1923 yılında tekrar Türklerin oldu.

İstanbul Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır. Surları ile dillere destan olan İstanbul’da her uygarlığın izine rastlayabilirsiniz. Saraylar, kuleler, meydanlar, müzeler oldukça fazla olduğu gibi damağınızı şenlendirecek lokantalar da çok çeşitlidir. Görkemli Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Galata Kulesi’nden İstanbul’u izleyebilirsiniz. Taksim Meydanı’nda dolaşabilir, Topkapı Sarayı’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Bilgileri

Yolcu trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunur. Atatürk Havalimanı’ndan birçok yere aktarmasız uçabilirsiniz. Metro ve otoyol hatlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz Atatürk Havalimanı, ilk havalimanı olma özelliği taşır. İstanbul’un ikinci havalimanı ise Pendik’te  bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunurken Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya yakasında bulunur. Türkiye’deki havaalanı istatistiklerine göre yolcu trafiği bakımından üçüncü havaalanıdır.

 

Catania Uçak Bileti

Godfather atmosferini yaşamak ve filmlere konu olan ambiyansı solumak istiyorsanız tek yapmanız gereken Biletmi sistemini kullanarak Catania için biletinizi alabilir ve bu muhteşem şehirde tatilinizi geçirebilirsiniz.

Catania Hakkında Genel BilgiCATANİA

İtalya’nın Sicilya Özerk Bölgesi’nde kendi adını taşıyan Catania ilinin merkezidir. Belediye sınırları içindeki nüfusu 294.756 kişi olup nüfus bakımından Sicilya’nın ikinci büyük belediyesi; İtalya’nın 10. büyük şehri ve 10. sırada olmasına rağmen bir İtalyan idarî bölge merkezi olmayan tek büyük nüfuslu şehridir. İtalya’nın Akdeniz’e kıyısı olan şehirlerinden olan Catania turistlerin uğrak yerlerindendir.

Catania’nın Tarihçesi

Catania şehrinin uzun ve çok olaylara dolu bir tarihi vardır. Tam olarak ne zaman kurulduğu bilinmemekle beraber M.O. 6. yüzyılda Yunan kolonicileri tarafından Siraküza’nın kuruluşundan 5 yıl sonra diğer bir kolonici tarafından kurulduğu (yaklaşık M.Ö. 730) belirtilmiştir. Şehrin sakinleri M.Ö 470’e kadar bağımsız yaşadılar ama o tarihte Siraküza’lı despot Hieron Catania şehrini boşalttırdı ve yeni kolonicilerle beraber Etna adıyla kuruldu. Fakat onun ölümünden sonra eski koloniciler geri geldiler. Sonra M.Ö.415-413’de Atinalıların Sicilya Seferi’ne kadar koloni serbest ve rahat bir hayat yaşadı. 19. yüzyıl başlarında Catania Sicilya’nın serbestlik kazanmasını isteyenlerin başındaydı. Sonra İtalya’nın birleştirilmesi fikri ortaya çıkınca problemler oluştu. Bu sebeple yaşanan problemler bölge insanlarının ikiye ayrılmasına sebep oldu.

Catania’da Görülecek Yerler

Catania’da dolaşmak kendinizi Don Vito Carleone gibi hissetmenize sebep olabilir. Mafya ve Sicilya kelimeleri birbirini tamamlar nitelikteydi. Günümüzde insanların sırf bu sebeple Catania’yı ziyaret ettiğini söyleyebiliriz. Katedral Meydanında barok tarzda yapılmış binaların arasında dolaşmak sizler için muazzam anlar yaşamak anlamına gelebilir. Savaş için yapılmış Ursino Kalesi üzerinden şehri izleyebilirsiniz. Bir doğa harikası olan Etna Yanardağının eteklerine çıkıp şehrin silueti altında vaktinizi geçirebilirsiniz. Antik Roma Tiyatrosuna giderek sanatın merkezine ufak bir ziyarette bulunmak hem binlerce yıllık bu yere bir övgü hem de kendinize vereceğiniz bir ödül olacaktır.

Catania Hava Alanı Bilgileri

Catania Fontanarossa Havaalanı şehrin tek havaalanıdır. Şehrin ufak ve şirin bir yer olması merkeze yakın olması ulaşımı kolaylaştırmaktadır. 8 kilometre mesafeyi servislerle ve özel araçlarla giderebilirsiniz. Ayrıca eski model arabalarla gerçekleştirebileceğiniz seyahatlerde kendinizi eşsiz bir atmosferin içerisinde bulabilirsiniz.