İstanbul Cenevre arasında uçak ile seyahat etmek çok kolay. İstanbul havalimanından uçağa binerek Cenevre havalimanına giderek ulaşımınızı uçak ile sağlamış olursunuz. İstanbul Cenevre uçak bileti, yukarıdaki arama kutusundan sorgulayarak sizin için ucuz uçak biletini görüntüleyebilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. İstanbul Cenevre uçak bileti fiyatları için size Biletmi olarak yardımcı oluyoruz. Size en uygun olan İstanbul Cenevre uçuş saatlerini listeleyerek, fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Uçak bileti alırken gerekli adımları doldurarak en uygun olabilecek uçak biletini satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Cenevre uçak biletleri, toplamda 4 adımda satın alınmaktadır. Bu 4 adımı eksiksiz tamamladığınızda uçak biletiniz tamamlanmış olup gönül rahatlığıyla seyahat etmenize imkan sağlar.

İstanbul Uçak Bileti

Biletmi sistemini kullanarak uygun fiyatlı İstanbul uçak biletinizi ayırtabilirsiniz. Hem kriterlerinize en uygun bileti bulup hem de konforunuzdan ödün vermezsiniz. İstanbul’un güzelliklerinin tadını çıkartmak için uygun fiyatlı İstanbul biletinizi sorgulatabilirsiniz.

istanbulİstanbul Genel Bilgi

İstanbul, Marmara Bölgesi’nde bulunan Türkiye’nin en kalabalık şehridir.Avrupa’da ve Asya’da bölümleri olan İstanbul, tarih boyunca çok farklı adlar almıştır: Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol gibi. Çok farklı etnik grupları bünyesinde bulunduran İstanbul, konumu ve yapısı itibariyle Türkiye’nin en önemli şehri olma özelliği taşır. Limanları, iki kıta arasında bulunması, yüzeysel özellikleri, sosyo-ekonomik yapısıyla Türkiye’nin yükünü omuzlarında bulunduran İstanbul, en fazla göç alan şehirdir. Geçiş iklim özelliklerinin görüldüğü İstanbul’da hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensizdir.

İstanbul Tarihi

“Eğer dünya tek bir ülke olsaydı, başkenti İstanbul olurdu.” Napolyon Bonapart

Kentsel tarihi yaklaşık olarak 3000 yıl olan İstanbul, çok köklü bir dünya kentidir. Çağlar boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan İstanbul’da çok çeşitli ırk, mezhep, dil yapıları bulunmaktadır. Roma İmparatorluğu başkentliği yapmış olan İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu tarafından ele geçirilince 1453’te Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur. İstanbul’un fethi dünya açısından büyük önem taşır. Bunun sebebi de Orta Çağ’ın sonunu simgelemesidir. 1.Dünya Savaşı sonunda itilaf devletlerince işgal edilen İstanbul, 1923 yılında tekrar Türklerin oldu.

İstanbul Görülmesi Gereken Yerler

3000 yıllık tarihe sahip olan İstanbul’da gezip görmeniz gereken yerlerin sayısı oldukça fazladır. Surları ile dillere destan olan İstanbul’da her uygarlığın izine rastlayabilirsiniz. Saraylar, kuleler, meydanlar, müzeler oldukça fazla olduğu gibi damağınızı şenlendirecek lokantalar da çok çeşitlidir. Görkemli Dolmabahçe Sarayı’na gidebilir, Galata Kulesi’nden İstanbul’u izleyebilirsiniz. Taksim Meydanı’nda dolaşabilir, Topkapı Sarayı’nın büyüsüne kapılabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Bilgileri

Yolcu trafiğinin en fazla olduğu havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunur. Atatürk Havalimanı’ndan birçok yere aktarmasız uçabilirsiniz. Metro ve otoyol hatlarıyla kolayca ulaşabileceğiniz Atatürk Havalimanı, ilk havalimanı olma özelliği taşır. İstanbul’un ikinci havalimanı ise Pendik’te  bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Atatürk Havalimanı, Avrupa yakasında bulunurken Sabiha Gökçen Havalimanı, Asya yakasında bulunur. Türkiye’deki havaalanı istatistiklerine göre yolcu trafiği bakımından üçüncü havaalanıdır.

 

Cenevre Uçak Bileti

Avrupa’yı adım adım dolaşmanın en kolay yolu biletmi sistemini kullanmaktan geçiyor, Cenevre’de geçireceğiniz muhteşem günlerin aracısı olan biletmi sayesinde tatilinizi daha güzel geçirebilirsiniz.

Cenevre Hakkında Genel BilgiCENEVRE

İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan Suisse Romande bölgesinin en büyük şehridir. Aynı ada sahip Cenevre kantonunun da başkentidir. Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıkışında konumlanmıştır. Cenevre bir küresel şehir niteliği arz etmektedir. ve İsviçre’nin en kozmopolit şehri olan Cenevre’de halkın %44.3’unu yabancılar oluşturmaktadır. Şehir bir küresel finansal merkezdir. Cenevre CERN yüksek enerji fiziği laboratuvarına, Birleşmiş Milletler ‘in Avrupa’daki merkezine ve bu kuruluşun birçok alt kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi’nin merkezi buradadır. Cenevre dünyada bulunan diğer uluslararası kurumların çoğuna merkezlik yapmaktadır.

Cenevre’nin Tarihçesi

Cenevre hakkında ilk yazılı belge bu yerleşkenin Roma İmparatorluğu tarafından sınırlarını Galler ırkından olan Helveti kabilesine karşı korumak için sınır kalesi olarak kurulması hakkındadır. Romalılar bu yerleşkeyi MÖ 120’de ellerine geçirmişlerdi. 443’te güneye inen Germen kavimlerden olan Burgundililer bu Roma kalesini ellerine geçirdiler ve 534’te ise bu kale Franklar eline geçti. 888’de bu yerleşke yeni kurulan Burgundi Krallığı’nın bir parçası oldu. 1033’de Alman Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu tarafından fethedildi.

Cenevre’de Görülecek Yerler

St.Pierre Katedrali’ne gidip şehrin eski yapılarından birinin ihtişamına şahit olmak da, sevdiklerinizle Cenevre Gölü’nün kıyısında oturmak da sizin elinizde…Leman Gölü’nün eşsiz manzarasını fırsata çevirerek, göl etrafında kurulan lüks ve sakin yaşamın adresi olan Cenevre, yılın her dönemi karla kaplı Mont Blanc dağının heybetli görüntüsüyle tam bir kartpostalı andırıyor. Gürültüden uzak, sürprizsiz ve sakin hayatıyla bilinen şehir için akla ilk gelen kelime huzur. Nüfusunun yarısını yabancıların oluşturduğu açık görüşlü yaklaşımı ile herkese kucak açan Cenevre sanat galerileri, onlarca müzesi ve kültürel etkinlikleriyle de çeşitliliğini gösteriyor. Şehrin sembolü haline gelen Jet d’Eau’yu birçok köşeden görebilirsiniz. Ariana Parkı ve park içerisinde yer alan Palais des Nations, Musée d’Art Moderne, Musée Rath, MAMCO (Musée d’Art Moderne et Contemporain), Parc des Eaux Vives ve Paroisse de Saint-Pierre-Fusterie Katedrali Cenevre’de mutlaka görülmesi gereken adresler. Saat yapımının süper starı Cenevre’de Horloge Fleurie’yi (Çiçek Saati) görmeyi unutmayın.

Cenevre Havaalanı Bilgileri

Eski adıyla Cointrin havaalanı İsviçre’nin en kalabalık 2.şehrinin uluslararası havaalanıdır. Günümüzde Cenevre Havaalanı olarak anılmaktadır. Merkeze uzaklığı 14 kilometredir.